Dni Jelcza-Laskowic 2016 r. 

Tegoroczne Dni Jelcza-Laskowic świętować będziemy już od 30 kwietnia. W ramach wieloletniej współpracy partnerskiej miast Jelcz-Laskowice i niemieckiego Gudensberg planowany jest wernisaż wystawy malarstwa lokalnych artystów pochodzących z obu państw. W godzinach porannych odbędą się integracyjne warsztaty malarskie dla artystów, o charakterze zamkniętym. Uroczystemu otwarciu ekspozycji dzieł sztuki o godz. 18.30, towarzyszyć będzie wiosenny koncert Big-Band Jelcz-Laskowice o godz. 19.00, utrzymany w klimatach popowo-jazzowych. Zapraszamy na występ muzyków tym bardziej, że 30 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Jazzu. Wstęp na koncert jest wolny.

Ponadto 30 kwietnia w Centrum Sportu i Rekreacji od godz. 9.00 planowany jest turniej koszykarski w ramach memoriału im. Pawła Czmielewskiego.

Impreza nabierze rozmachu tradycyjnie 1-3 maja. Każdy z tych majowych dni będzie miał odmienny charakter, kolejno: sportowy, kabaretowy i koncertowy.

Pierwszy maja minie pod znakiem rywalizacji sportowej. Oprócz XV Maratonu Jelcz-Laskowice upamiętniającego znaną biegaczkę Barbarę Szlachetkę, Klub biegacza "Harcownik" organizuje biegi towarzyszące, w tym o godz. 11.00 zawody dla dzieci na boisku szkolnym PSP nr 2. Równie gorąco zapraszamy na polsko-niemiecki mecz tenisa stołowego w hali sportowej OSiR.

Drugiego maja humory mieszkańców poprawi kabaret „Jurki”. Artyści znani z telewizyjnej Dwójki działają na scenie od ponad 20 lat. Z pewnością przekonają nas do siebie umiejętnościami aktorskimi i wysokim poziomem żartów. Kabaret, będący jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego „Spadkobiercy”, w którym Agnieszka wciela się w rolę Harriet, a Wojtek w rolę Kena. Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, znany Wojtek Kamiński i Przemysław Sasza Żejmo to trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Niedawno dołączył do zespołu Marek Litwin, który dba o muzyczną stronę twórczości Jurków.

Jurki lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu. Na scenie przeplatają się skecze pełne najróżniejszych bohaterów, zaskakujących zwrotów akcji, komiczne monologi, piosenki, a także elementy improwizacji. Twórczość Kabaretu Jurki zdominowana jest przez tematy społeczno-obyczajowe. Czerpie inspiracje także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Ich ulubionym przedmiotem żartów są relacje rodzinne, małżeńskie, przyjacielskie.

Show przewidziane jest o godz. 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury, przy ul. Oławskiej 46.

Na trzeci dzień Dni Jelcza-Laskowic 2016 Miejsko Gminne Centrum Kultury zaprosiło muzyków polskiej estrady. Na placu przy ulicy Basenowej tradycyjnie stanie scena plenerowa. Tegoroczna majówka utrzymana jest w klimatach popowo-rockowych, z elementem muzyki reggae. Program rozpocznie się już od godziny 14.00 i potrwa do nocy. Z myślą o najmłodszych mieszkańców miasta, dla dzieci przygotowaliśmy zabawy z animatorem „Bill Bombadill”. Od godziny 16.00 zacznie być głośno - jako pierwszy wystąpi Nocny Supersam – warszawski projekt muzyczny oscylujący wokół tematyki miejskiego życia, później Mesajah & Riddim Bandits – czołowi przedstawiciele muzyki reggae w Polsce, a następnie "Red Lips" - rockowa kapela, znana z przeboju „To co nam było”, która charakteryzuje się świeżością brzmienia, żywiołowością i nietuzinkową barwą głosu wokalistki. Jako gwiazda wystąpi "LemOn" – zwycięski zespół 3 edycji programu Must be The Music, z charyzmatycznym Igorem Herbutem na czele.

Członkowie grupy pochodzą z różnorodnych muzycznych środowisk – od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b. Wszyscy, czerpiąc ze swoich muzycznych korzeni, oddali cały swój kunszt i doświadczenie projektowi LemON, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju brzmienie. Udowodnili, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.