Dożynki 2017 - zapraszamy na "Pięknych i Młodych!"

2017-08-21

O godz. 13.00 delegacje sołectw przejdą w korowodzie kapliczki na boisko wiejskie. O 13.30 odbędzie się msza św., potem burmistrz Bogdan Szczęśniak odkroi pierwszą kromkę chleba z tegorocznej mąki.

Tych, którzy uczestniczyli w gminnych dożynkach, nie trzeba zachęcać do degustacji specjałów przygotowanych przez sołectwa. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem, xo nie dziwi, bo kryją prawdziwe skarby!

Od godz. 16.00 na ludowo przygrywać będą Jedliiok i Świtezianie, a także goście z Ukrainy, Słowacji, Węgier i Niemiec. Miłośnicy rekonstrukcji historycznych obejrzą o godz. 19.00 pokaz pod tytułem „Sami Swoi”.

A potem już gwiazda wieczoru - która może sprawić, że Piekary będą przeżywały prawdziwy najazd fanów. Zespół PIĘKNI i MŁODZI umacnia swoją pozycję na polskiej scenie dance, a ich szlagier „Tak już bez Ciebie” królował przez długie tygodnie w klubach i na listach przebojów.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Jelcza-Laskowic i gminy do Piekar - przy takiej lokalizacji z frekwencją nie powinno być problemów – mówi burmistrz Bogdan Szczęśniak. - Doceńmy trud rolników, wspólnie podziwiajmy sołeckie wieńce i bawmy się na zakończenie lata!

Zdjęcia

  •  -